Kožešiny - Utrpení - jediným vysvobozením = velice bolestivá smrt

28. března 2009 v 10:47 | Terýýý [slečna domácí] |  ... fakta


Kožešinové farmy

Kožešiny se bohužel v dnešní době opět rozšiřují a v módě obsazují lepší a lepší příčky. Na ulicích potkáváme čím dál častěji ženy, které mají na sobě kabáty z lišek, činčil atd.. Přitom jeden kabát pro tyto sobecké lidi je výsledkem neuvěřitelného utrpení několika desítek zvířat. Tyto nevinní tvorové žijí v malých klecích, které nemají ani pevnou půdu pod nohama. Aby jim majitelé nemuseli čistit kotce, celá klec je z jemných mříží, které se zvířatům zasekávají do pacek a tím jim způsobují nemalá a hlavně zcela zbytečná zranění. Tyto klícky rozhodně neodpovídají jejich přirozeným životním potřebám, jako je běhání, hrabání, plavání apod. Mnohdy je v nich natěsnáno až několik desítek zvířat. Objevuje se mezi nimi kanibalismus a genetické či psychické defekty. Těmto tvorům není jídlo podáváno do misek, ale je mazáno na mříže, ze kterých je zvířata olizují. V zimě je pro ně konzumování této kaše velmi bolestivé, jelikož jejich jazýčky přimrzají na tenké mřížky. Pro výrobu jednoho kožichu je potřeba:

65 norků, 130 činčil, 10 jezevců, 27 tchořů, 60 zajíců, 14 vyder, 11 stříbrných lišek, 50 minků, 100 veverek, 9 bobrů, 4 leopardy, 18 červených lišek, 15 rysů, 125 hranostajů, 12 ocelotů atd.Na tzv. kožešinových farmách se ročně zabíjí okolo 100 milionů zvířat.

Po takto těžkém životě přijde bolestivé usmrcení, které se provádí různě brutálními metodami, jako zabití elektrickým proudem, údery do hlavy, zlomením páteře, uškrcením, otrávením chloroformem apod. Některá zvířata jsou dokonce stahována zaživa. Pak jsou odhozena na kupu s jejich těly a tam ještě pár chvil žijí a trpí ukrutnou bolestí, nakonec zemřou…

" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]
" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]

Lov tuleních mláďat

Bělost kožíšků tuleních mláďat trvá pouze do jednoho měsíce od jejich narození, atak jejich lovci musí konat rychle a v co možná největším množství. Tyto miminka nevidí člověka jako nepřítele a chovají se k nim vstřícně. Člověk jim jejich vstřícnost ovšem oplatí úplně jinak - tyčemi s ostrými hroty, kterými je ubijí a poté stáhnou z kůže. Jejich krvavé a zubožené tělíčko pak jen odhodí. Po takovémto masakru zůstanou jen jejich zoufalé matky, které svoje mláďata nemohou bránit..

" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]

" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]

Lov volně žijících zvířat

Dalších asi 50 milionů zvířat je chyceno do ok a pastí, kde v bolestech a mukách umírají celé hodiny. Přitom 2/3 z celkového počtu ulovených zvířat tvoří tzv. odpad. To jsou např. ptáci, psi, kočky, laně a také chráněné druhy zvířat, o které lovci kožešin nemají zájem.

" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]

Nepodporujte prosím obchodníky s kožešinami. Existuje mnoho napodobenin mnohem hřejivějších a příjemnějších než je kus mrtvého zvířete.

STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT

" alt="[pomipo.blog.cz]"]
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jsi proti týrání zvířat?

Ano
Nevím
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama