Zákazy obchodování s výrobky z tuleňů

9. dubna 2009 v 15:55 | Terýýý [slečna domácí] |  x info o lovu tuleňů

Zákazy obchodování s výrobky z tuleňů

V posledních 30 letech vzrostl odpor proti kanadskému komerčnímu lovu tuleňů. Mnoho vlád vydává národní zákazy obchodování s výrobky z tuleňů. Cílem těchto zákazů je uzavřít pro výrobky z tuleňů odbytové trhy. Vysílají tak jasný signál kanadské vládě, aby ukončila tento krutý lov.

Červenec 2008 - Evropská komise předložila návrh na zákaz obchodu s výrobky z tuleňů v EU. Organizace na ochranu zvířat se však obávají zlehčení celého zákona v podobě výjimek pro "humánní lov". Tyto výjimky otevírají prostor, pro pokračování v obchodování s výrobky, které chce Evropská unie z trhu eliminovat.

Únor 2007 - Ministr zemědělství Spolkové republiky Německo Horst Seehofer oznamuje, že v Německu urychleně zavede zákaz obchodování s veškerými výrobky z tuleňů.

Leden 2007 - Belgický parlament přijímá první národní zákaz obchodu s tuleními výrobky v EU.

Listopad 2006 - Evropská rada schvaluje rozhodnutí, ve kterém vyzývá evropské vlády, aby zvážily zákaz obchodování se všemi výrobky z tuleňů.

Říjen 2006 - Německý spolkový sněm jednohlasně schvaluje návrh na vypracování evropského zákazu importu výrobků z tuleňů a na zavedení dočasného zákazu v Německu, platného do doby, než vstoupí v platnost upravovací usnesení Evropské unie.

Říjen 2006 - Evropský parlament schvaluje usnesení, které podporuje zákaz dovozu výrobků z tuleňů do celé EU.

Březen 2006 - Chorvatská vláda zakazuje dovoz výrobků z tuleňů.

Únor 2006 - Italský parlament vydává dočasný zákaz dovozu tuleních kožešin a výrobků z tuleňů. Připravuje návrh zákazu obchodování s tuleními výrobky.

Leden 2006 - Mexiko zakazuje dovoz a vývoz všech mořských savců - včetně tuleňů - a produktů, které se z nich vyrábějí.

Leden 2006 - Grónsko uděluje pokyn firmě "Great Greenland", která je v majetku grónské vlády, aby neobchodovala s tuleními kožešinami pocházejícími z kanadského komerčního lovu.

Prosinec 2005 - Holandský parlament požaduje zákaz obchodování s tuleni grónskými a čepcoly hřebenatými a se všemi produkty pocházejícími z těchto druhů tuleňů.

Duben 2005 - Rakouský parlament schvaluje usnesení o nesouhlasu s kanadským komerčním lovem tuleňů.

Květen 2004 - Belgická vláda předkládá rozhodnutí o zákazu obchodování s výrobky z tuleňů.

2004 - Evropská rada schvaluje návrh usnesení, které apeluje na kanadskou vládu, aby ukončila zbytečná jatka tuleňů grónských a čepcolů hřebenatých.

Listopad 2003 - Senát USA předkládá usnesení, které vyzývá kanadskou vládu, aby zastavila zbytečná jatka tuleňů grónských a čepcolů hřebenatých.

Říjen 1983 - Evropská unie zakazuje dovoz tuleních výrobků z takzvaných "whitecoats" (mláďat tuleně grónského mladších dvanácti dnů) a takzvaných "bluebacks" (čepcolů hřebenatých mladších jednoho roku). Tento zákaz byl obnoven v roce 1985 a v roce 1989 byl schválen jako regulérní nařízení.

1972 - USA zavádí Zákon o ochraně mořských savců (Marine Mammal Protection Act - MMPA), který zakazuje dovoz a vývoz veškerých produktů z mořských savců.

Svoboda zvířat se ve spolupráci s IFAW snaží vzbudit zájem obyvatel ČR o tuto problematiku a urychlit zavádění zákazů obchodování s výrobky z tuleňů. Zákaz obchodování s tuleními výrobky se v roce 2008 objevil také na půdě Parlamentu ČR, a sice v poslanecké sněmovně jakožto součást zákonu č. 100/2004 Sb. (Zákon o ochraně druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin regulováním obchodu s nimi a dalších opatřeních k ochraně těchto druhů a o změně některých zákonů (zákon o obchodování s ohroženými druhy)).

" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]
" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi proti týrání zvířat?

Ano
Nevím
Ne

Komentáře

1 ♥g@bíšhek ♥g@bíšhek | Web | 9. dubna 2009 v 17:32 | Reagovat

to je strasny jak ti lidi sou skurveni dyt to je hezky zviratko a voni mu takhle ublizujou ja bych jim to nechala skusit na vlastni pest at vidi jak ti je curaci

2 ♥g@bíšhek ♥g@bíšhek | Web | 9. dubna 2009 v 18:12 | Reagovat

TUTO JEDNA HOLKA TU TÍRALA KOČKU HROZNÝ

3 terka-♥♥♥fans avril♥♥♥-Sb€€,kt€r€ tě mocinky lavuj€♥ terka-♥♥♥fans avril♥♥♥-Sb€€,kt€r€ tě mocinky lavuj€♥ | Web | 10. dubna 2009 v 22:08 | Reagovat

to je ošklivé...maličtí

4 Terinka (slečna domácí) → majitelka blogu POMIPO Terinka (slečna domácí) → majitelka blogu POMIPO | E-mail | Web | 17. července 2011 v 21:46 | Reagovat

---///---

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama