Srpen 2009

Jsem zpět z dovolené :-)

18. srpna 2009 v 17:50 | Terýýý [slečna domácí] |  - Terý povídá

Tak jsem zpět z dovolené, doufám, že jste se tu měli fajn a můžem pokračovat ve vedení tohoto blogu :-).

Dovolená volá, blog ale nekončí :-)

10. srpna 2009 v 22:02 | Terýýý [slečna domácí] |  - Terý povídá
Ahoj zlatíčka moje,

jedu na dovolenou, tak tu teď asi do úterý nebudu (do 18. srpna 2009), pak se ale určitě ozvu :-)... Tak si pěkně užívejte a nezapomeňte pomáhat!

©" alt="[pomipo.blog.cz] ©" class="center"]

Přijetí zákona zakazujícího kožešiny v Izraeli odloženo

7. srpna 2009 v 15:47 | Terýýý [slečna domácí] |  ... fakta
V červnu se v Izraeli mělo hlasovat o schválení zákona zakazujícího kožešinový průmysl v celé zemi (tedy včetně chovu tzv. kožešinových zvířat, importu i prodeje výrobků z pravých kožešin). Izrael by se tak stal první zemí světa, kde by platil zákaz "používání" pravých kožešin ve všech oblastech. Hlasování však bylo odloženo.

©" alt="[pomipo.blog.cz] ©" class="right"]

V současné době se čeká na ratifikaci zákona izraelskou vládou. Důvodem odložení byl fakt, že o zákonu hlasovali pouze 4 ministři tzv. Knessetu (zákonodárný orgán Izraele): dva zvedli ruku pro přijetí zákona a dva proti. Nitzan Horowitz, člen Knessetu, který zákon v březnu 2009 navrhl, však neztrácí naději a plánuje jeho znovu předložení na říjen tohoto roku. Z více než 70 zemí celého světa obdržel tisíce podpůrných e-mailu i dopisů. Na podporu přijetí jeho zákona vznikla dokonce píseň "Imagine No Fashion Fur", můžeš se podívat na video:Izrael doposud nemá žádnou legislativu týkající se tzv. kožešinových zvířat.

Celosvětovou petici za obchody bez kožešin podepsalo již přes 5 600 Čechů.

7. srpna 2009 v 15:40 | Terýýý [slečna domácí] |  ... fakta

Celosvětovou petici za obchody bez kožešin
podepsalo již přes 5 600 Čechů


Přesně 5 676 Čechů již podepsalo celosvětovou online petici za obchody bez pravých kožešin. "Češi tvoří téměř třetinu signatářů. Na světě petici podepsalo již téměř 17 000 lidí." vysvětluje Tomáš Popp, předseda o. s. Svobody zvířat, které akci koordinuje v České republice.

Petici celosvětově spustila v září 2008 mezinárodní koalice Fur Free Alliance (FFA, Aliance za módu bez kožešin) na základě úspěchu mezinárodního programu Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer). "Petice vyjadřuje přání občanů-spotřebitelů nakupovat v obchodech, ve kterých budou mít jistotu, že si omylem nekoupí výrobek obsahující pravou kožešinu. Tuto jistotu jim nabízí právě certifikační program Obchod bez kožešin." doplňuje Popp.

" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]
V červenci tohoto roku se do programu zapojila také outdoorová společnost Jack Wolfskin, jejíž obchody lze nalézt ve více než 20 zemích světa (včetně České republiky). "Připojila se tak k téměř osmi desítkám dalších obchodníků, které již do programu od jeho vzniku v roce 2006 přistoupily. Mezi nejznámějšími můžeme jmenovat například firmy H&M, Marks&Spencer, MANGO, Esprit, Helly Hansen, Co-operative Group, Topshop, Sainsbury´s a mnohé další." dodává Popp. Pravidelně aktualizovaný seznam obchodníků, kteří podepsali smlouvu s FFA, v níž se zavázali, že ve svých obchodech nebudou prodávat žádné výrobky obsahující pravé kožešiny, naleznete na www.obchodbezkozesin.cz nebo www.infurmation.com/ffr.php.

Obchod bez kožešin (FFR) je mezinárodní projekt realizovaný členskými organizacemi koalice Fur Free Alliance. Jeho hlavním cílem je poskytnout spotřebitelům přesné informace o přístupu jednotlivých obchodníků k problematice kožešin. Spotřebitelé tak mají možnost zodpovědně se rozhodovat při svých nákupech. On-line petici požadující obchody bez kožešin můžete podepsat na www.furfreeshopping.com/f_petition.php; český překlad petice naleznete na tomto odkazu: www.obchodbezkozesin.cz/petice/petice.html. Více informací také naleznete na serveru Myspace (www.myspace.com/furfreeretailer) a Facebook (www.facebook.com/pages/Fur-Free-Retailer/32254327802).

"Rozhodnutím neprodávat kožešinu či výrobky kožešinu obsahující se obchodníci přímo podílejí na pomoci tzv. kožešinovým zvířatům (norci, lišky, činčily atd.). Ročně je jich na světě zabito přes 75 milionů. Zahynou na farmách či v okách pastí - to vše pouze ve jménu módy. Způsoby jejich usmrcení jsou velice kruté a zvířata bývají stahována z kůže často ještě za plného vědomí" uzavírá Popp.

" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]
Děkuji všem, kteří petici podepsali...

Mučivá smrt norků EU nezajímá

7. srpna 2009 v 15:36 | Terýýý [slečna domácí] |  ... fakta

Mučivá smrt norků EU nezajímá

25. června 2009

Bolestivé a trýznivé usmrcování výfukovými plyny, injekce chloroformu do plic nebo elektrody do tlamy a do konečníku. I tak v Evropě umírají kožešinová zvířata. Rada EU, která tento týden projednala Nařízení o ochraně zvířat při usmrcování, nerespektovala doporučení Evropského parlamentu, který používané metody označil za "nejhorší zabíjení". Zhruba 25 milionů norků, lišek a činčil, které se v zemích EU chovají na kožešinu, tak má horší ochranu než například jatečná zvířata.

Kromě Evropského parlamentu kritizovaly metody zabíjení i české a zahraniční organizace na ochranu zvířat. "V celé Evropě to je stejné. Norci jsou plynováni a také se jim láme vaz. U činčil se používá injekce chloroformu do plic nebo do srdce. U lišek pak elektrický proud do konečníku," tvrdí ředitel organizace Svoboda zvířat Tomáš Popp.

Ochranáři nejvíce kritizují zabíjení norků v komorách, kam je vháněn oxid uhličitý.
V komorách je totiž "obtížné dosáhnout spolehlivé vysoké koncentrace plynu". Norci, jakožto zčásti vodní živočichové, jsou schopni zadržet dech na velmi dlouhou dobu. "Detekují nedostatek kyslíku v krvi, což znamená, že při plynování velmi trpí, většinou v křečích," popsal Popp.

Proč Rada EU, které v současné době šéfuje Česká republika, nedala na kritické hlasy ochránců a vědců, se neví. "Zatím je kožešinová lobby silná. Zřejmě panují obavy, aby to nepoškodilo kožešinový průmysl v EU. Zlepšení podmínek při usmrcování by totiž s sebou přineslo větší náklady," tvrdí Popp.

Rada EU ignorovala i pozměňovací návrh Evropského parlamentu, který doporučoval, aby lidé, kteří zvířata usmrcují, měli patřičné zkoušky a výcvik. V současnosti totiž mohou kožešinová zvířata usmrcovat i lidé bez jakýchkoli znalostí. "Pak dostáváme záběry z farmy, kdy se norek probral při stahování z kůže," řekl Popp.


Jak zpříjemnit domácím mazlíčkům letní vedra

7. srpna 2009 v 15:09 | Terýýý [slečna domácí] |  - Terý povídá
Psi už neběhají po zahradě, kočky nelezou po stromech a myši se nezahrabávají v polích. Mnozí z nich získali statut domácího mazlíčka a bydlí se svými pány ve městech. Ta jim však, zejména v horkých letních měsících, nenabízejí mnoho odpočinkových oáz. Proto je potřeba věnovat zvířatům pozornost, dbát na pitný režim a přizpůsobit byt jejich potřebám.

Právě tropické letní počasí může být pro domácí zvířata, která obvykle nemají schopnost potit se, velice nebezpečné. Kočky, psi, ptáci ani v současnosti moderní vepříci nemají potní žlázy a tím pádem nemohou svůj organismus přirozeně ochlazovat.

Sledujte své zvíře

Jak uvádí mluvčí Státní veterinární správy České republiky Josef Duben: "Každý majitel by měl dobře znát projevy a chování svého zvířete a měl by být připraven i na takové extrémní podmínky, jako jsou letní vedra."

Poznat, že se zvíře necítí dobře, je přitom poměrně snadné díky charakteristickým projevům. Například pes termoreguluje tak, že vyplázne jazyk a rychle dýchá. Čím rychleji dýchá, tím účinněji se ochlazuje a dává tak najevo, že by uvítal odpočinek ve stínu. Kočka v horku omezuje aktivitu, polehává a vyhledává stinná místa.

Drůbež se chová obdobně, schovává se do stínu a natřásá peří, aby umožnila lepší ochlazování kůže. V případě přehřátí mají ptáci přiotevřený zobák, těžko dýchají a jsou malátní.

Prevence úpalu a úžehu

Úžehu nebo úpalu můžeme předcházet především dostatečným množstvím zdravotně nezávadných tekutin. Tím není myšleno, že byste měli psovi nebo kočce kupovat balenou vodu, docela stačí voda z kohoutku, nenechávejte je ale pít z řeky, rybníka nebo louže.

Pes, kočka, pták nebo hlodavec musí pít pravidelně, snažte se tedy jejich pitný režim hlídat a pokud budou vodu odmítat, snažte se ji do nich vpravit třeba i lehkým násilím. Zvířata venčete po ránu a večer, kdy horko nedosahuje vrcholu a zvolte raději nejbližší cestu k parku, než vycházku okolo vašeho bloku.

Přehřátí předejdete i tím, že zatáhnete žaluzie nebo rolety. Klec s ptáky nikdy nevěšte na slunce, váš zpěváček možnost vyhřívat se skutečně neocení. Místnost odvětrávejte, ale pozor si dejte na průvan. Stejně jako člověk, může zvíře, které "ofoukne" nastydnout. Stejné je to i s klimatizací. Josef Duben uvádí: "Teplotní rozdíl mezi vnějším a klimatizovaným prostředím nesmí být příliš velký. Teplotní šok může způsobit například zánět spojivky či jiné zdravotní komplikace."

První pomoc

Pokud cestujete, počítejte s pravidelnými zastávkami, při nichž se zvíře může proběhnout, vyvenčit a napít. Nikdy zvíře nezavírejte v autě odstaveném na parkovišti, během několika sekund se dokáže proměnit v rozžhavenou pec. Takové případy končí přehřátím zvířete a nezřídka i jeho smrtí.

Pokud situaci podceníte a zvíře dostane teplotní šok, namočte mu packy do studené vody, chlaďte břicho a nezapomínejte na přísun tekutin a čerstvého vzduchu. Pokud se stav nezlepší, vyhledejte veterináře.

Jak podepsat petici "STOP italským koncentračním útulkům!"

7. srpna 2009 v 13:17 | Terýýý [slečna domácí]
PETICE JE UKONČENA! DĚKUJEME VŠEM ZA PODPISY!


  • Vyplň informace o sobě:

  • Stačí jen kliknout na SEND (poslat):

  • Pošli odkaz pár kamarádům:

  • Poděkování :-)... I já děkuji za tvůj čas :)

Koncentrační útulky pro psy v Itálii - zabraň otevření mučírny!

7. srpna 2009 v 12:52 | Terýýý [slečna domácí] |  ... kampaně a akce tz

Tato výzva byla vytvořena na podporu několika italských bojovníků za práva zvířat, kteří chtějí zamezit znovuotevřeni koncetračního útulku Cicerale. Jedná se o virtuální pomoc!

Není to ani půl roku, kdy byl uzavřen koncetrační útulek Oasi San Leo ve městě Cicerale v oblasti Salerna. Více než 97 % psů tam umřelo pomalou smrtí hlady a žízní. Ze života odcházeli pomalou, velmi krutou smrtí... Stále čekali na pomoc, která nepřišla! A když se dočkali osvobození ti, co tuto hrůzu přežili, tak nakonec bylo rozhodnuto vrátit původnímu majiteli povolení k otevření. Ptám se, kde jsou italské zákony?! Kde jsou bojovníci za práva zvířat, kde jsou?!

Každé léto je v Itálii vyhozeno ma ulici původními majitely více než 400 tisíc psů. Majitelé odjíždějí na dovolenou a zvířata skončí v koncetračním útulku! 20. července se znovu otevřela dveře pekla, o němž ví celá Itálie!!! Čeká tam na psy krutá smrt hlady! Kde jsou všichni bojovníci za práva zvířat? Kde jsou ti, kteří upozorňují na týrání zvířat ve Španělsku, kam Italové běží a píší plno komentářů proti Španělsku, ale peklo ve vlastních řadách nevidí?

Prosím, pošlete protestní dopisy na adresy:

sindaco@comunecicerale.sa.it; info@comune.cicerale.sa.it;
prefettura.salerno@interno.it; paolosarnelli@regione.campania.it;
procura.vallodellalucania@giustizia.it; ordine.sa@tiscalinet.it;
info@anmvi.it; staff@regione.campania.it;
diritti-animali@comune.napoli.it; ufstampa@aslna1.napoli.it;

Protestni dopisy pište jen v itaštině!

Gent Sig Ministro,
é giunta alla mia attenzione , ancora una volta , la tragica situazione degli animali nel Suo Paese; i vostri animali sono continuamente sottoposti ad abusi e sofferenze, e nessuno interviene per porvi freno.Mi chiedo come é possibile riaprire di nuovo il canile di Oasi San Leo ( cicerale) dove erano torturati e piano piano morivano di fame.Immagini hanno girato tutto mondo.E mi chiedo come é possibile dare di nuovo il permesso di aprire al propietario di prima creando un nuovo inferno per gli animali.

La Sua palese indifferenza è scioccante e imperdonabile dal mio punto di vista. Gli animali, come gli esseri umani, sono esseri senzienti, capace di provare paura, amore, dolore e sofferenza, l'uomo ha l'obbligo e la capacità di fare tutto il possibile per evitare loro sofferenze ed agire per contrastarle.

Il Suo Paese è famoso per la Storia, l'Arte, la Cultura, ma il Vostro atteggiamento nei confronti degli animali si presenta come un pessimo biglietto da visita per chi intenda trascorrere le proprie vacanze da voi.

Il mondo vi osserva, nell'epoca di Internet tutti sanno ciò che avviene in Italia. E noi, amanti degli animali, boicotteremo il turismo e l'acquisto dei vostri prodotti fintantochè non prenderete seriamente posizione e contromisure per tutelare gli animali nel vostro territorio.

Cordiali Saluti,

jmeno, prijmeni
město, země

Útulke v Cicerale není jediný koncentrační útulek v Itálii. Skoro každý druhý útulek je novodobý koncetrák, na němž majitel vidělává až 7 eur na jednoho psa denně! Ale co se děje se zvířaty, o které se má starat, ho nezajímá. Jsou tam schválně drženy neustále březí feny, jejichž šteňata pak majitelé prodávají, a tím si zajišťují další výdělek!
Více o útulcích v Itálii najdete na webu http://www.myspace.com/stopthisitalianhell

Prosím, vyzvěte své přátele, ať se zúčastní protestní akce. Čím víc nás odešle protestní dopis, tím lépe.

Na videu můžete vidět, co se v Itálii běžně děje. Komentáře jsou často v italštině, ale záběry na ubohá zvířata mluví samy za sebe!!!

PODEPIŠ PETICI!!!! → ZDE

Jak petici podepsat nalezneš → ZDE

Petice "STOP italským koncentračním útulkům!"

7. srpna 2009 v 12:51 | Terýýý [slečna domácí]
Máme tu další petici, tentokrát je spolehlivější, než jiné, protože po tobě chtějí adresu, nebo se však uvést ulici a město... (číslo nemusíš)

PETICE JE UKONČENA!!! DĚKUJEME!

↑ Štěně... upálené zaživa...

Více nalezneš ZDE

Jak petici podepsat nalezneš ZDE


Jak to vidí Barunka

7. srpna 2009 v 12:06 | Terýýý [slečna domácí] |  BARUNKA

Barunka je fena zlatého retrívra. Narodila se 30. května 2008. Je to náš miláček. Nikdy za nic na světě bych ji nevyměnila...Fotogalerie naší Barunky [VSTUP]
Barunka povídá [VSTUP]
Něco o pejscích [VSTUP]