Říjen 2009

Podepište petici za zastavení zabíjení zvířat v Nepálu!

31. října 2009 v 20:01 | Terýýý [slečna domácí]
DĚKUJEME! PETICE SKONČILA!

Dokážete si představit 7000 mladých buvolů zabitých noži stovkami opilých mužů? Náboženský svátek, kde se zmasakruje 200 000 zvířat, aby se uspokojila jedna bohyně?
Toto je přesně co se bude dít, pokud se nic nepodnikne, tento listopad v Nepálu. Svátek Gadhi Mai se slaví každých 5 let v Bariyarpuru, v kraji Bara. Hromadná oběť přetváří celou plochu na lepkavý močál krve. Stovky opilých mužů vbíhají do stáda, zabíjejí zvířata a potírají se jejich "posvátnou" krví, což se pokládá za požehnání. Zvířecí oběť má splnit přání těch, kteří zvířata obětují.

Vzhledem k tomu, že v Nepálu je dost vegetariánů, tento svátek se také slaví
bezbolestně, obětováním pouze květin nebo třeba červených stužek... Takže
zabíjení obrovského množství zvířat (tento rok prý vůbec největšího, až 500
000 zvířat!) je zbytečné!!!! Není to ani stará tradice, vznikla jen před
několika staletími, na základě snu jednoho kněze...

Organizace Animal Nepal a Animal Welfare Network Nepal chtějí tuto krutou praxi ukončit. V Nepálu je několik západních i místních aktivistů (i zakladatelka petice - jistá Lucie), kteří se snaží toto krveprolití, které se očekává tento listopad, zastavit, ale pořád asi nejsou dost silní a vlivní, a v petici máme zatím jen asi 270 podpisů... Potřebujeme 3000 podpisů, aby vláda udělala stejný krok, jaký udělala indická vláda, která už podobné praktiky na svém území zakázala.

Prosíme Vás, abyste podepsali online petici k zastavení tohoto zaostalého a nelidského svátku. Je to jen pár "kliků", a podepsat je možné i anonymně, i když si myslíme, že vypadá lépe, když je tam alespoň jméno a stát.

Pořád pauza? Ano, stále a neustále... avšak...

31. října 2009 v 19:53 | Terýýý [slečna domácí] |  - blog a jeho deník
©" alt="[pomipo.blog.cz] ©" class="center"]
I přesto, že není čas přidávat články na blog a celý dny sedět u počítače - čas na zvířátka je pořád :o). Asi Vám nemusím říkat, že je podzim a s podzimem souvisí jedna důležitá změna pro zvířátka žijící ve volné přírodě - zazimování. Někteří na to ovšem nejsou úplně připravení. O to víc, když přijde sníh z nenadání např. v prostředku měsíce října. Mezi taková zvířátka patří především ježci... ani já jsem se nevyhnula situaci ježečka zachraňovat...
" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]
A jak to všechno bylo? Jednou jsme šly s Barunkou (hafíkem) na procházku, když jsme se vracely, tak před námi na silnici něco přeběhlo před autem... Bylo to tak malinkatý, že jsem si myslela, že je to snad větší myš. Při bližším kontaktu už ale bylo zřejmé, že je to ježeček - neustále se motal na silnici, přes kterou přejíždělo auto za autem a tak mi nezbylo nic jiného, než auta zastavit, vkročit do prostřed silnice a nebohého ježečka se ujat. Byl velký jak moje hrst. Měl 200 g. Aby přežil a ve zdraví přečkal zimu, musel by mít 3/4 kg. Vzala jsem ho tedy domů. K večeři měl psí konzervu a piškoty a vesele si běhal po celé koupelně - v noci totiž ježci naběhají až 4 km. - Informace jsem měla již z let minulých, protože jsme jednou přes celou zimu takového malého ježečka měli jako miminko doma, když jsme ho odevzdali, byl to už pořádný macek. Zpět ale k letošnímu ježečkovi.

Druhý den se mu nějak neudělalo dobře, pořád hajal a spinkal a to i v noci... - což není obvyklé.

" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]

Asi třetí den jsem ho tedy vezla na veterinu a potom do chovné stanice v Pavlově. Pevně doufám, že se z toho dostal a teď cupitá ve výběhu s ostatními ježečky :o)... A jak vy? Něco se změnilo za tu dobu, co jsem tu nebyla? :o). Já stále trošku "bojuju" se školou, protože maturitní ročník je přeci jen náročnější, co si budem nalhávat... ;o) Když kolem sebe máte ale človíčka, který vás vždy podrží, s kterým se cítíte v bezpečí a z kterého cítíte, jak vás miluje, tak víte, že pak jde vše o hodně líp a nic se nezdá tak hrozné, jak to i třeba vypadá :o)... a v takové situaci jsem já :o)... A za to z celého srdce děkuji...

(k fotografii - Barunka)