Červen 2010

Žena v Ostravě zachránila tonoucího srnce

12. června 2010 v 15:02 | Terýýý [slečna domácí] |  - z médií
Život srnce zachránili ve čtvrtek odpoledne hasiči z Ostravy. Zvíře se topilo v nádrži v Ostravě-Třebovicích, z vody ho vytáhla jedna z kolemjdoucích žen. Hasiči pak zvíře zahřívali.

pomipo.blog.cz ©
"Svědek, který zahlédl trápícího se tvora ve vodě, zavolal na operační středisko hasičů zhruba ve čtvrt na tři odpoledne. Na místo vyrazili profesionální hasiči z porubské stanice," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči opatrně přenesli zachráněného srnce ze zarostlého terénu na volnou plochu. Byl bez viditelných zranění, ale podchlazený a oslabený a hlavně se nemohl postavit na nohy.

pomipo.blog.cz ©
"Přikryli srnce dekou a počkali na příjezd strážníků městské policie a myslivců," dodal s tím, že srnec putoval za asistence hasičů k řece Opavě, kde byl, již viditelně odpočatý, vypuštěn do volné přírody.

Zbitý belgický ovčák přežil první noc, útočník skončil v léčebně

12. června 2010 v 14:59 | Terýýý [slečna domácí] |  - z médií
První noc po akutní operaci přežil belgický ovčák, kterého v pondělí večer brutálně napadl jeho majitel v pražských Vysočanech. Přesto je stav zvířete nadále velmi vážný. Policie se mezitím připravuje na výslech útočícího muže, který byl převezen do léčebny v pražských Bohnicích.

pomipo.blog.cz ©
Muž skončil ve zdravotnickém zařízení s diagnózou agresivní psychózy. Pokud by byl uznán vinným z týrání zvířat, hrozilo by mu až tříleté vězení. Důležitý tak bude výrok lékařů o tom, zda byl za své jednání odpovědný.

"Muž zatím nebyl vyslechnut, jelikož to jeho zdravotní stav neumožnil," řekla ve středu Novinkám mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Podle ní budou vyšetřovatelé pravděpodobně potřebovat znalecké posudky, které určí, zda byl muž v době útoku na zvíře příčetný. 

Podle dostupných informací se majitel o psa bez problémů staral od štěněte. Je proto možné, že za útokem stojí akutní zdravotní nebo psychické problémy. Pokud by lékaři určili, že muž nebyl příčetný, nemohl by být čin klasifikován jako týrání.

Příběh zraněného belgického ovčáka vyvolal silnou vlnu zájmu veřejnosti. Lidé nabízejí svou pomoc, úhradu léčby i to, že si psa vezmou do své péče.

"Zatím však zájemce o převzetí zvířete odmítáme, prognóza vývoje jeho zdravotního stavu je nejistá," uvedl ve středu šéf pražských městských útulků Václav Steinbauer.

Rentgen u psa odhalil několikanásobné proražení lebky, zvíře je tak stále v péči veterinářů. Má sice snahu vstát, ale je pod léky. Veterináři dávají psovi také léky pro zmírnění otoku mozku.

Muž téměř ubil svého ovčáka kladivem, veterináři bojují o jeho život

12. června 2010 v 14:55 | Terýýý [slečna domácí] |  - z médií
Brutální případ týrání zvířat se stal v pondělí večer v pražských Vysočanech. Muž udeřil svého psa několikrát kladivem přímo do hlavy. Odchytová služba převezla těžce zraněné zvíře do útulku, kam současně na pomoc spěchal i veterinář. Zvíře nyní bojuje o život, případ už vyšetřují policisté.
pomipo.blog.cz ©
Strážníky z odchytové služby přivolali policisté, kteří byli na místě první. V objektu v ulici Ke Klíčovu v Praze 9 našla odchytová služba černého psa uvázaného k železné tyči s rozbitou hlavou a kvílícího bolestí.

Pes byl v kritickém stavu. Jako by vycítil, že mu chceme pomoci, nebyl vůbec agresivní. Po osmé hodině večer už byl v trojském útulku na operačním sále. Kromě zvěrolékaře a sestry zůstal do noci v práci i ostatní personál útulku a všichni bojovali o život zvířete.

Lékaři zjistili v jeho hlavě asi pět děr a otok mozku. "Bojuje o život. Je to s ním tak padesát na padesát. Zdá se ale, že má chuť žít. Je to belgický ovčák, starý kolem osmi let. Kromě jiné péče dostává stále infuze a další léky," dodal vedoucí pražských městských útulků Václav Steinbauer.

Případ vyšetřuje policie z Prahy 9. "My budeme určitě dávat podnět na městskou veterinární správu s návrhem k odebrání psa majiteli," uvedl vedoucí útulků.

"Léčba není jednoduchá a zatím přesáhla asi deset tisíc korun. Zraněný pes podstoupil veškerá vyšetření, včetně rentgenu. Úsilí lidí ale nikdo nezaplatí, jejich obětavost a nasazení je fakt velké," míní Václav Steinbauer.

15. anketa

12. června 2010 v 14:36 | Terýýý [slečna domácí] |  - ankety blogu
©" class="center"]
Používáš kosmetiku testovanou na zvířatech nebo se snažíš vybírat kosmetiku netestovanou?

Kočka uvízla půlkou těla v okně, zachránce vyšplhal a vysvobodil ji

12. června 2010 v 14:33 | Terýýý [slečna domácí] |  - z médií
Desítky kolemjdoucích se ve středu scházely na ulici před domem v rumunské Bukurešti, v jehož okně uvízla kočka. Okno bylo částečně otevřené ve ventilační poloze a kočka se v něm zachytila tak nešťastně, že přední polovinou těla visela do bytu a zadní nohy jí koukaly ven. Sama se přitom nemohla dostat ani na jednu stranu. V pravou chvíli však přispěchal hrdina, který zvíře vysvobodil.

pomipo.blog.cz ©
Její bezvýsledné snažení o osvobození ji po chvíli vyčerpalo a zvíře působilo zcela odevzdaným dojmem.

Kočičí drama v Rumunsku sledovaly hloučky lidí, ale nikdo se jí neodvážil jakkoli pomoci. Většina přihlížejících vypadala zděšeně a bála se, aby se černobílé kočce nic nestalo. Někteří však neváhali vytáhnout své mobilní telefony a digitální fotoaparáty a nezvyklou situaci si zaznamenat.

Po dlouhých minutách trápení se však přece jen neznámý zachránce našel. Neváhal vyšplhat po reklamních poutačích do druhého patra domu a vyčerpanou kočku vysvobodit.

Jsem zpět :)

10. června 2010 v 8:37 | Terýýý [slečna domácí] |  - Terý povídá
Tak po dlouhé... opravdu dlouhé a ještě jednou dlouhé době jsem zpět! Mám po maturitě a tak se zase můžu věnovat blogu :) - než nastoupím na vysokou :).

Co se za tu dobu změnilo? Hodně moc... jen nevím, kde začít... nebudu vás tu ale zdržovat mými zážitkami a raději jdu něco udělat s designem a přidávat nové články :)...

Hurá do toho!!!

© pomipo.blog.cz ©