Červenec 2011

Alicia Silverstone - vegetariánství podpořila nahotou (PETA)

26. července 2011 v 15:41 | Té [slečna domácí] |  - celebrity
Jsem Alicia Silverstone a jsem vegetariánka...


"Jsem Alicia Silverstone a jsem vegetariánka. Nic na světě mě nezměnilo tolik, jako právě vegetariánství. Cítím se o hodně lépe a cítím také, že mám více energie. Je to úžasné..." Takto se vyjádřila k vegetariánství slavná 34letá herečka Alicia Silverstone, kterou jste mohli spatřit např. ve filmech: Dům na Bay street, Pink Collar, popř. Dožeň, co se dá.. a mnoho dalších. Jako malá působila jako dětská modelka.


Alicia je od června 2005 vdaná za rockového hudebníka Christophera Jareckiho. V jednom rozhovoru na sebe prozradila, že ráda zahradničí a plave nahá. Je veganka, vlastní několik psů a její jméno je často skloňováno v souvislosti s bojem za práva zvířat.

Jako většina lidí nejsem vegetariánkou odjakživa, ale vždycky jsem milovala zvířata. Pokud budete mít někdy příležitost setkat se s krávou, prasetem, krocanem nebo kozou, uvidíte, že jsou stejně roztomilí a legrační jako psi a kočky, které máme za domácí mazlíčky, a že i oni chtějí žít a cítit naši lásku. Nemají rádi bolest. Teď, když vidím steak, je mi z toho smutno a špatně, protože si hned představím svého psa nebo úžasné krávy, které jsem potkala na svatyni. Nyní jsem vegankou už 10 let a cítím to jako to nejužitejčnější a nejdůležitější rozhodnutí, které jsem kdy udělala. Cítím se skvěle a mám ze sebe o dost lepší pocit než před 11ti lety. Veganství je opravdu tajemství mého života, díky němuž jsem šťastná, nacházím v sobě radost a pokoj. Cítím se fyzicky i duchovně lépe, než jsem si kdy dokázala představit s vědomím, že dělám vše pro to, abych mohla snížit utrpení zvířat s jednoduchým životním stylem, jako je veganství. Nikdy jsem nenosila žádné výrobky ze zvířat (jako je vlna, kůže) a kupuji kosmetiku od společností, které netestují své výrobky nebo přísady na zvířatech. Připojte se ke mně, nechcete? :-) Je to snadné, podívejte se na moje oblíbené recepty a na stránky o kosmetice bez krutosti a stránky módy. Společně můžeme učinit svět o hodně krásnější a bezpečnější, klidnější pro zvířata!

© pomipo.blog.cz


Kopíruj pouze s ikonou! → v MENU!

Tak jsem byla nakupovat kosmetiku...

20. července 2011 v 23:11 | Té [slečna domácí] |  - Terý povídá
Léto je v plném proudu a jelikož za týden odjíždím na dovolenou k moři, a ke sluníčku a k slečně neodlučitelně patří kosmetika, rozhodla jsem se, že si dám tu práci a koupím pouze kosmetiku té značky, u které je ověřené, že netestuje na zvířatech.

Řeknu vám, že to není nic lehkého.. naopak skoro nadlický výkon, šla jsem si ale stále za svým a ikdyž mě některé výrobky lákaly, nedokázala jsem si je koupit. Největší problém mi dělá firma UNILEVER, protože ta pod sebou má ty nejznámější kosmetické značky: Dove, Timotei, Rexona, Signal, Sunsilk... - je pak těžké si nějakou kosmetiku vůbec vybrat. O to horší všechno je, když má člověk (jako já) alergii na bylinky. Problém je v tom, že ne všechnu přírodní kosmetiku z bylinek snesu. A má sestra ji nesnese vůbec - vůbec žádné výrobky z bylinek. Napadá mě otázka.. Co potom tito lidé? Jak to dělají? Když nechtějí kosmetiku, která je testovaná, ale zároveň nemohou používat přírodní z bylinek, jelikož na ně mají nesnesitelnou alergii a vždy po každém sebemenším styku s pokožkou zrudnou nebo hůř, natečou?

Bohužel je tu také fakt, že hodně lidí (hlavně nás Čechů) si spíše koupí levnější kosmetiku (ta, která je testovaná) než kosmetiku, která je přírodní a samozřejmě o to dražší. Bude to rok, co jsem si oblíbila jednu dost drahou značku (ve Francii - země původu - tak drahá není, ale pro nás Čechy je docela drahá). Je to značka Yves Rocher (www.yves-rocher.cz). Je úplně úžasná - voňavá, jemná a hlavně! - když ji používám mám dobrý pocit, jelikož právě tato značka nosí zmiňované logo HCS/HHPS (více ZDE). Rozhodně doporučuji! Nejen, že budete spokojené (je to kosmetika pro slečny a paní), ale také budete obdarovávány dárkami :). Každý měsíc Vám bude chodit domů letáček se slevami a s dárečkem, který získáte při nákupu. Nejraději bych zde nakupovala všechnu kosmetiku, co potřebuji, ale bohužel ne všechny výrobky mi jsou finančně dostupné...

Zítra se vydávám znovu na nákupy, tentokrát budu více vybavená (se seznamem testovaných a netestovaných značek a zapíšu si také nové značky, které najdu v obchodech a dám vám sem vědět, co jsem o nich zjistila).

Užívejte sluníčka a nezapomeňte! Používejte kosmetiku, která není testovaná na zvířatech! Nejen, že budete mít dobrý pocit, ale zachráníte tak miliony nevinných zvířecích čumáčků! A to za to stojí!!!!


A NEBO? ↓


Logo HCS/HHPS? - Pár písmenek, které chrání životy zvířat...

20. července 2011 v 22:49 | Té [slečna domácí] |  - vše o firmách, které NEtestují
V současnosti není snadné zorientovat se v množství výrobků na našem trhu. Řada společností má na svých produktech označení typu "tento výrobek nebyl testován na zvířatech" nebo "jsme proti testování na zvířatech", což může, ale nemusí být pravda.

Certifikáty HCS a HHPS byly vytvořeny v roce 1996 mezinárodní koalicí organizací na ochranu zvířat z Evropy a Severní Ameriky a dnes jsou jediným mezinárodně uznávaným označením kosmetických výrobků a prostředků pro domácnost plně netestovaných na zvířatech.

Logo HCS/HHPS - toto logo jsou mohou používat pouze ty společnosti, jimž bylo uděleno oprávnění k jeho užívání. Ne všechny společnosti však logo užívají (např. Freeman cosmetics). Jiná loga (např. králík v trojúhelníku nebo samotný králík) jsou pouze napodobeniny sloužící k vyvolání dojmu, že výrobky dané značky jsou netestované na zvířatech, ale neposkytují žádnou záruku.


Koupí výrobku, který je označený tímto logem nepodporuješ kosmetiku testovanou na zvířatech!

Firma Unilever (Rexona, Dove, Timotei...)- testuje nebo netestuje?

19. července 2011 v 10:49 | Té [slečna domácí] |  ... kampaně a akce testování
Tak jsem podnikla takovou menší "akci". Napsala jsem firmě UNILEVER, kterou jsem viděla na seznamech testované kosmetiky (nemám ověřený zdroj). Jen pro informaci sem dám seznam značek, které se pod touto firmou schovávají, abyste věděli čemu se vyhnout - v případě, že testují.

Značky z potravin:

Značky pečující o domácnost:
Značky pro "krásu":

Dále značka LIPTON - tato značka populárního čaje však na zvířatech už podle PETA.org netestuje!


Jakmile budu mít další informace, až firma Unilever odpoví, určitě to zveřejním :).


" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]

Získávání králičích kožichů

18. července 2011 v 16:46 | Té [slečna domácí] |  ... videa

VIDEO OBSAHUJE DRASTICKÉ ZÁBĚRY A NENÍ VHODNÉ PRO DĚTI A SLABÉ POVAHY

Jak se získávají kožešiny z králíků? Hlavně, aby se lidé mohli na jednu sezónu oháknout skvělým kusem mrtvého zvířete... Stejně to nosí chvilku a pak se do těch kožíšků pustí ve skříni molové...

Nikdy by mě nanapadlo na sobě nosit mrtvolu a o módu se opravdu velice zajímám!

Zarazil mě komentář od Terysek16

18. července 2011 v 16:35 | Té [slečna domácí] |  - zajímavé komentáře
14 Terysek16 Terysek16 | 7. prosince 2009 v 21:54 | Reagovat

no když je to zvíře nemocny tak těžce že se neda pomoc tak by podle mě mohli na něm testovat ale jinak jsem proti nim :-!

©" alt="[pomipo.blog.cz] ©" class="center"]

To moc dobře nechápu, tento komentář... Pokud to zvíře bude umírat, bude trpět vysoce pravděpodobně bolesti a do toho všeho na něm ještě něco testovat? Napadlo mě, že možná myslíš testování léků, které by mu mohly pomoci. Jinak rozhodně nesouhlasím s tím, že pokud bude umírat, tak na něm můžeme (jako lidé) testovat např. kosmetiku...

Celebrity a jejich postoj ke kožešinám

17. července 2011 v 18:40 | Té [slečna domácí] |  ... fakta


BEYONCÉ: Zpěvačka je známá tím, že si libuje v pravých kožešinách. "Beyoncé jde jen o sebe, na zvířata přitom nehledí. Jsou pro ni jen vzduch, hlavně, že se v šatech líbí a vynikne v nich na fotografiích." uvedli zástupci organizace PETA, bojující za etické zacházení se zvířaty. O jejích botách z králičí kůže se vyjádřili: "Asijští králíci, z nichž se obuv vyrábí, zažívají při převozu z Asie do Ameriky skutečná muka. Jsou nacpání do malých drátěných boxů, poté popraveni elektřinou nebo uškrcením. Mnoho z nich je staženo z kůže zaživa."

Obuv vyráběnou z kůže asijských králíků mají v oblibě i jiné krásky, mezi nimi KATE MOSS nebo PARIS HILTON. Přitom právě modelka Kate Moss se v minulosti stala tváří reklamy, jejímž heslem bylo: "Raději nahá než oblečená do kůže..." Jeden pár kožešinových bot vyjde v přepočtu na dvanáct tisíc korun.

Do křížku s ochranáři se dostal také zpěvák ROBBIE WILLIAMS za zobrazení šimpanze s puškou ve videoklipu nebo BEN AFFLECK za dárek pro svou někdejší snoubenku JENNIFER LOPEZ - kožich z činčily.

Také herečka HALLE BERRY má problém s ochránci zvířat: "Napsali jsme jí mnohokrát, aby nenosila kožichy, ale naše dopisy zůstaly bez odpovědi. Existuje přece tolik módních alternativ skutečných kožešin, takže není důvod, aby lidé na sobě nosili mrtvá zvířata." uvedl mluvčí PETA.

O JENNIFER LOPEZ se ví, že patří k těm hvězdám, které mají rády luxus a nebojí se ho ukazovat. To se odrazilo i na její nedávné přehlídce, kde se objevily nejen drahé a honosné šaty a šperky, ale i právě kožešiny, které hřály těla modelek. Jennifer si zřejmě neuvědomila, jakým způsobem se tyto kožešiny získávají a že pro jeden takový módní výstřelek na jednu sezónu ztratí život několik nevinných zvířátek.


Beyoncé


Kate Moss


Paris Hilton


Nicole Richie


Simona Krainová


Jennifer Lopez


Rihanna


Catherine Zeta Jones

PETA sestavila žebříček celebrit, které nosí nejvíce kožichy


Topmodelka Kate Mossová, herečka Catherine Zeta-Jonesová a zpěvačka Rihanna figurují na prvních místech seznamu nejhůře oblékaných osobností. Žebříček sestavili ekologičtí aktivisté z organizace PETA a kritériem výběru byla záliba celebrit v kožešinách. Informoval o tom server listu The Guardian.

Celkového "vítěze" vybrala veřejnost prostřednictvím internetového hlasování. V únoru pak byly vyhláseny výsledky, které vyhlásila vegetariánka a módní návrhářka Stella McCartneyová, která odmítá ve svých kolekcích používat jakoukoli kůži a kožešiny.

Tato anticena může podle zástupců organizace PETA představovat v boji proti módě kožichů mocnou zbraň. Minulý rok například na základě své nominace do tohoto seznamu oznámily změnu v oblékání dědička podílu hotelového impéria Paris Hiltonová i herečka Christina Ricciová. "Nikdy jsem neměla v úmyslu někomu ublížit svým lhostejným přístupem. Když jsem dostala toto poselství (...), nebudu už v budoucnu nosit kožichy," řekla podle serveru listu The Guardian Ricciová.

Mezi hlavní adeptky na vítězství tento rok patřila i modelka Elizabeth Hurleyová, která prezentovala norkové kožichy pro kožešnickou firmu Blackglama.

"K nejhorším letos patří Catherine Zeta-Jonesová, která ze svého bytu v New Yorku odchází od hlavy až k patě zahalená do kůže sedřené z různých druhů zvířat. Nenosí jen kožichy, ale také kožené spodní prádlo či kabelku z krokodýlí kůže. Vypadá víc jako sériový vrah než hvězda," uvedl viceprezident organizace PETA Dan Mathews.


NAPROTI TOMU
Bývalá hvězda seriálu Pobřežní hlídka PAMELA ANDERSON patří naopak mezi věrné bojovníky za práva zvířat. Dokonce se svlékla do půlky těla, aby v rámci kampaně bojovala proti nošení kožichů z pravých kožešin. V jednom rozhovoru pro americký časopis řekla: "Lidé, kteří nosí kožichy jako Jennifer Lopez, smrdí jako mokří psi a vypadají v nich dost tlustě a lacině."

Mezi další příznivce PETA patří také herečka CHARLIZE THERON nebo zpěvačka PINK.

Dobrý příklad dává i herečka KIM BASINGER, která se předčasem vtrhla do laboratoří, kde zkoumají léky proti osteoporóze, aby zachránila několik beaglů, jimž chtěli kvůli výzkumu zlámat nohy.

Další milovnice zvířat ALICE SILVERSTONE zase zapůsobila nevídaný rozruch v jedné luxusní restauraci, kde chtěla zachránit život několika chobotničkám, které tam chovají pro následnou kuchyňskou přípravu.

Také zpěvačka AVRIL LAVIGNE se angažuje při ochraně zvířat a od deseti let vůbec nejí maso. "Nemůžu sníst něco, co má tak krásný a roztomilý čumáček! Chtěla bych bojovat proti tomu, aby lidé chovali zvířata jen kvůli jejich nádherným kožichům. Člověk se přece může obléct i jinak, tak proč trápit nevinná zvířata? To je fakt strašně krutý! "
Proč je klub POMIPO© od 15ti let a proč na tom trvám?

17. července 2011 v 17:48 | Té [slečna domácí] |  - zajímavé komentáře
Množí se mi tu komentáře typu:


1 ♥_QuEn_EviQ_* ♥_QuEn_EviQ_* | E-mail | Web | 10. června 2009 v 20:45 | Reagovat

škoda že mi není 15..přihlásila bych se

2 Ell Ell | 20. července 2009 v 15:45 | Reagovat

I já =,(

3 Anedka Anedka | Web | 6. srpna 2009 v 10:51 | Reagovat

Poslala jsem ti email.. Je hezké, co pro ty zvířátka děláš :-)

4 janx-janicka janx-janicka | Web | 6. srpna 2009 v 17:29 | Reagovat

Ahojky tam nic mno není mi 15

5 Dyki Dyki | Web | 6. srpna 2009 v 18:53 | Reagovat

Proč to musí být od 15? No škoda no....

6 *LADY*P@jusQ@ *LADY*P@jusQ@ | E-mail | Web | 22. srpna 2009 v 15:37 | Reagovat

Ahojky skoda ze mi neni 15 je mi jen 11 no ale stejne si tenhle odkaz dam na muj blog.Je to strasne kdyz nekdo ublizuje tak malinkym nevinym tvoreckum hned bych se prihlasila je to skoda!!! :-| :-(

7 HamsterKřeček HamsterKřeček | E-mail | Web | 9. října 2009 v 11:29 | Reagovat

škoda že mi není víc než 15 je mi 13

8 Kwiki Kwiki | Web | 4. prosince 2009 v 15:04 | Reagovat

škoda že mi neni 15

9 Werisek Werisek | E-mail | Web | 18. prosince 2009 v 7:10 | Reagovat

ahoj email jsem ti psala pred mesicem ale neodpovedela jsi tak nic ale tvuj odkaz jsi na svuj blog dam :-)

10 monininkaaa monininkaaa | Web | 9. března 2010 v 15:46 | Reagovat

neni mi 15 tak nic :-(

11 MisS-Kiss-Pusinka MisS-Kiss-Pusinka | Web | 20. dubna 2010 v 12:45 | Reagovat

škoda je mi 11.. Ale kdyby si smazala to pravidlo bylo by nás více...

12 celebrity-misicinka celebrity-misicinka | Web | 26. srpna 2010 v 9:18 | Reagovat

Mis KISs přesně bylo by nás více já bych se taky přihlásila

13 coklidqa:=) coklidqa:=) | Web | 5. července 2011 v 17:08 | Reagovat

Dej to prosím aspoň od 11 let,protože takhle nás bude víc!Vždyť to pomůžeme víc!Rozhodně uděláme větší kus práce když nás bude mnohem vícc! I my mladší chceme pomáhat!PROSÍM! :-( :-( :-(

Tak tedy odpovídám:

Holky, ráda bych snížila hranici, ale nejde to. Některé věci lze dělat až od 15ti let (původně jsem členství blogu chtěla dát na 18let). A to z pár prostých důvodu: dospělosti, rozumnosti a také důvěryhodnost. Přeci jen, pokud jedenáctileté nebo desetileté "děti" budou rozdávat letáčky ještě by to šlo, ale distribuce placek a triček už určitě ne-e. Starší mají také "větří rozhled" o problematice a některé obrázky, videa nebo i články jsou opravdu drsné a některé desitiletí človíčci by to mohli nést opravdu špatně, protože přeci jen jsou to "děti".

Navíc mě nejde zatím o to mít co nejvíce členů - to lze pak špatně koordinovat a řídit. Pomáhat ale můžete i bez toho, abyste byly v klubu přeci :). A to jednoduše tak, že když schválíme nějaký letáček, který bude otisknutý a vytisknutý na co nejvíce kopií, můžete si je také doma (nebo kdekoliv jinde) vytisknout a rozdávat!!! :) S podmínkou samozřejmě, že jej nesmíte nijak měnit.

V čem je rozdíl, když v klubu jsem a když ne?
Hlavně v tom, že členové klubu mají velké slovo. Pokud se např. nebude někomu něco líbit (letáček, způsob poskytování informací atd.), tak má samozřejmě právo se vyjádřit a jeho názor bude samozřejmě vyslyšen a zvážen. Také pouze členové mají právo na tvoření a navrhování letáčků, které budeme šířit. Samozřejmě (postupem času) mají právo na tričko a diplom :) - ale to vše přijde, až něco uděláme!!! :)

Chystám se teď někdy udělat takovou "směrnici", podle které bychom se mohli jako členové klubu řídit, měli bychom tam svá práva a povinnosti.

Nějaké dotazy? Jen se ptejte, hrozně ráda odpovím :)


" alt="[pomipo.blog.cz]" class="center"]

Chov prasat na Novém Zélandu - video

17. července 2011 v 11:35 | Té [slečna domácí] |  x info o prasatech
Jedná se o video, kde je ukázaná jedna "velkofarma". Posuďte sami, v jak hrozných podmínkách musí prasátka žít...


Žádné změny? Ale ANO a jaké!!!

16. července 2011 v 9:26 | Té |  - blog a jeho deník
Říkáte si, vrátila se k blogu, ale žádné nové články nevidím? :( Nové články nevidíš, ale to neznamená, že nic nedělám :). Dala jsem dokupy vstupní stránku: WWW.POMIPO.blog.cz a teď se probírám minulostí a kontroluji články (jestli jsou naformátované, jestli se zobrazují fotografie, popř. i autorství článků, na které jsem dřív moc nedbala - je založen nový odkaz, který se nazývá ZDROJE a tam budou sepsány všechny zajímavé stránky, odkud čerpám nebo jsem čerpala.

Hrozně moc mě potěšily holky z klubu Baruška a Terinka, protože v klubu budou pokračovat. Jsou prázdniny a na blog je více času než přes rok. Napadlo mě, že až proberu všechny články a odkazy a obrázky, mohly bychom se zajímat o určité téma, které bychom později realizovaly. Ač se to nezdá, problematika týrání zvířat je poněkud rozsáhlá (testování na zvířatech (kosmetika, zdravotnictví, domácí pomocníci), týrání zvířat jako takové (lidé, kteří bijí nebo jinak týrají zvířata), cirkusová zvířata (popř. zvířata v ZOO??? - to je velký otazník, jestli je zvířatům v ZOO dobře a nebo ne, co myslíte?), kožešinová zvířata (zabíjení zvířat pro kožich), lov tuleňů a velryb - a takhle bych mohla pokračovat dál a dál...

Proto je důležité si stanovit jednu problematiku, trošku se naučit něco více o ní, abychom o ní mohli diskutovat a informovat veřejnost. A pak se jí samozřejmě věnovat - stanovit letáčky a roznášet je a vylepovat, kde je to možné (a povolené, POZOR!)

Těším se na spolupráci!!! A nezapomeňte, pomoci mohou i Ti, co nejsou v klubu - množí se mi tu otázka, proč do klubu nemohou mladší 15ti let, odpovím na ni ve speciálním článku :).

Hodně zdaru a užívejte sluníčka (a opatrujte svá zvířátka!!! - nenechávejte je v autě atd.!!)

Vaše Terez :)©" alt="[pomipo.blog.cz] ©" class="center"]