- celebrity

Alicia Silverstone - vegetariánství podpořila nahotou (PETA)

26. července 2011 v 15:41 | Té [slečna domácí]
Jsem Alicia Silverstone a jsem vegetariánka...


"Jsem Alicia Silverstone a jsem vegetariánka. Nic na světě mě nezměnilo tolik, jako právě vegetariánství. Cítím se o hodně lépe a cítím také, že mám více energie. Je to úžasné..." Takto se vyjádřila k vegetariánství slavná 34letá herečka Alicia Silverstone, kterou jste mohli spatřit např. ve filmech: Dům na Bay street, Pink Collar, popř. Dožeň, co se dá.. a mnoho dalších. Jako malá působila jako dětská modelka.


Alicia je od června 2005 vdaná za rockového hudebníka Christophera Jareckiho. V jednom rozhovoru na sebe prozradila, že ráda zahradničí a plave nahá. Je veganka, vlastní několik psů a její jméno je často skloňováno v souvislosti s bojem za práva zvířat.

Jako většina lidí nejsem vegetariánkou odjakživa, ale vždycky jsem milovala zvířata. Pokud budete mít někdy příležitost setkat se s krávou, prasetem, krocanem nebo kozou, uvidíte, že jsou stejně roztomilí a legrační jako psi a kočky, které máme za domácí mazlíčky, a že i oni chtějí žít a cítit naši lásku. Nemají rádi bolest. Teď, když vidím steak, je mi z toho smutno a špatně, protože si hned představím svého psa nebo úžasné krávy, které jsem potkala na svatyni. Nyní jsem vegankou už 10 let a cítím to jako to nejužitejčnější a nejdůležitější rozhodnutí, které jsem kdy udělala. Cítím se skvěle a mám ze sebe o dost lepší pocit než před 11ti lety. Veganství je opravdu tajemství mého života, díky němuž jsem šťastná, nacházím v sobě radost a pokoj. Cítím se fyzicky i duchovně lépe, než jsem si kdy dokázala představit s vědomím, že dělám vše pro to, abych mohla snížit utrpení zvířat s jednoduchým životním stylem, jako je veganství. Nikdy jsem nenosila žádné výrobky ze zvířat (jako je vlna, kůže) a kupuji kosmetiku od společností, které netestují své výrobky nebo přísady na zvířatech. Připojte se ke mně, nechcete? :-) Je to snadné, podívejte se na moje oblíbené recepty a na stránky o kosmetice bez krutosti a stránky módy. Společně můžeme učinit svět o hodně krásnější a bezpečnější, klidnější pro zvířata!

© pomipo.blog.cz


Kopíruj pouze s ikonou! → v MENU!

Natascha Kampush bojuje za práva zvířat

4. srpna 2009 v 15:48 | Terýýý [slečna domácí]

Natasha Kampusch musela strávit více než osm strašlivých let v malé strohé místnosti ve sklepě poté, co byla unesena ve Vídni, když ji bylo pouhých deset let. V roce 2006, kdy ji bylo 18 let, se Natashe podařilo uniknout. Nyní Natasha začala bojovat za svobodu a práva zvířat. 10. června 2009 Natasha za pomoci organizace PETA (Lidé za etické zacházení se zvířaty), zaslala dopis adresovaný německé ministryni zemědělství, ve kterém volá po svobodě cirkusových zvířat.

Natasha uvedla pro tisk za práva zvířat a organizaci PETA: "Teď je na mistryni zemědělství, aby rozhodla, zda-li sociální, inteligentní a krasný živí bytosti, by měly být nadále držený v zajetí, protože je nemilosrdní nebo naivní lidé ponižují, drží na řetězu v klecích - deprese, kterou musejí prožívat jim brání žít normální život podle svých potřeb. Zvířata by určitě utekla, kdyby mohla, stejně jako já jsem vzala mou šanci na útěk. Protože život v zajetí je život plný strádání."

V roce 2003, horní komora německého parlamentu (Bundesrat), požádala federální vládu, aby okamžitě uzákonila zákaz držení některých volně žijících druhů v cirkusech. Vláda však dosud nevykonala žádné právní předpisy...


 
 

Reklama