- Terý povídá

Tak jsem byla nakupovat kosmetiku...

20. července 2011 v 23:11 | Té [slečna domácí]
Léto je v plném proudu a jelikož za týden odjíždím na dovolenou k moři, a ke sluníčku a k slečně neodlučitelně patří kosmetika, rozhodla jsem se, že si dám tu práci a koupím pouze kosmetiku té značky, u které je ověřené, že netestuje na zvířatech.

Řeknu vám, že to není nic lehkého.. naopak skoro nadlický výkon, šla jsem si ale stále za svým a ikdyž mě některé výrobky lákaly, nedokázala jsem si je koupit. Největší problém mi dělá firma UNILEVER, protože ta pod sebou má ty nejznámější kosmetické značky: Dove, Timotei, Rexona, Signal, Sunsilk... - je pak těžké si nějakou kosmetiku vůbec vybrat. O to horší všechno je, když má člověk (jako já) alergii na bylinky. Problém je v tom, že ne všechnu přírodní kosmetiku z bylinek snesu. A má sestra ji nesnese vůbec - vůbec žádné výrobky z bylinek. Napadá mě otázka.. Co potom tito lidé? Jak to dělají? Když nechtějí kosmetiku, která je testovaná, ale zároveň nemohou používat přírodní z bylinek, jelikož na ně mají nesnesitelnou alergii a vždy po každém sebemenším styku s pokožkou zrudnou nebo hůř, natečou?

Bohužel je tu také fakt, že hodně lidí (hlavně nás Čechů) si spíše koupí levnější kosmetiku (ta, která je testovaná) než kosmetiku, která je přírodní a samozřejmě o to dražší. Bude to rok, co jsem si oblíbila jednu dost drahou značku (ve Francii - země původu - tak drahá není, ale pro nás Čechy je docela drahá). Je to značka Yves Rocher (www.yves-rocher.cz). Je úplně úžasná - voňavá, jemná a hlavně! - když ji používám mám dobrý pocit, jelikož právě tato značka nosí zmiňované logo HCS/HHPS (více ZDE). Rozhodně doporučuji! Nejen, že budete spokojené (je to kosmetika pro slečny a paní), ale také budete obdarovávány dárkami :). Každý měsíc Vám bude chodit domů letáček se slevami a s dárečkem, který získáte při nákupu. Nejraději bych zde nakupovala všechnu kosmetiku, co potřebuji, ale bohužel ne všechny výrobky mi jsou finančně dostupné...

Zítra se vydávám znovu na nákupy, tentokrát budu více vybavená (se seznamem testovaných a netestovaných značek a zapíšu si také nové značky, které najdu v obchodech a dám vám sem vědět, co jsem o nich zjistila).

Užívejte sluníčka a nezapomeňte! Používejte kosmetiku, která není testovaná na zvířatech! Nejen, že budete mít dobrý pocit, ale zachráníte tak miliony nevinných zvířecích čumáčků! A to za to stojí!!!!


A NEBO? ↓

Jsem zpět :)

10. června 2010 v 8:37 | Terýýý [slečna domácí]
Tak po dlouhé... opravdu dlouhé a ještě jednou dlouhé době jsem zpět! Mám po maturitě a tak se zase můžu věnovat blogu :) - než nastoupím na vysokou :).

Co se za tu dobu změnilo? Hodně moc... jen nevím, kde začít... nebudu vás tu ale zdržovat mými zážitkami a raději jdu něco udělat s designem a přidávat nové články :)...

Hurá do toho!!!

© pomipo.blog.cz ©

Školní rok začal, spousta povinností, spousta starostí - ještě, když člověk maturuje...

1. září 2009 v 21:46 | Terýýý [slečna domácí]
Zdravím všechny :),

asi si říkáte, co mi je, že tu nejsem - nestíhám - dnešním dnem jsem vstoupila do čtvrtého ročníku na střední škole a jelikož je to poslední rok - čeká mě maturita. Proto se teď hlavně musím věnovat škole - kdybych totiž pokazila školu, šlo by pak vše z kopce a to se týče i pomáhání týraným zvířátkům. Navíc jsem narazila na muže, tak si asi dokážete představit, jak to se mnou teď vypadá - nevím, kam dřív skočit. Vím ale jedno... POMÁHAT NIKDY NEPŘESTANU, i když teď to vypadá na menší pauzu... Nezapomínejme pomáhat!!! Zvířátka nás potřebují!!!

Vaše Tereza

Jsem zpět z dovolené :-)

18. srpna 2009 v 17:50 | Terýýý [slečna domácí]

Tak jsem zpět z dovolené, doufám, že jste se tu měli fajn a můžem pokračovat ve vedení tohoto blogu :-).

Dovolená volá, blog ale nekončí :-)

10. srpna 2009 v 22:02 | Terýýý [slečna domácí]
Ahoj zlatíčka moje,

jedu na dovolenou, tak tu teď asi do úterý nebudu (do 18. srpna 2009), pak se ale určitě ozvu :-)... Tak si pěkně užívejte a nezapomeňte pomáhat!

©" alt="[pomipo.blog.cz] ©" class="center"]

Jak zpříjemnit domácím mazlíčkům letní vedra

7. srpna 2009 v 15:09 | Terýýý [slečna domácí]
Psi už neběhají po zahradě, kočky nelezou po stromech a myši se nezahrabávají v polích. Mnozí z nich získali statut domácího mazlíčka a bydlí se svými pány ve městech. Ta jim však, zejména v horkých letních měsících, nenabízejí mnoho odpočinkových oáz. Proto je potřeba věnovat zvířatům pozornost, dbát na pitný režim a přizpůsobit byt jejich potřebám.

Právě tropické letní počasí může být pro domácí zvířata, která obvykle nemají schopnost potit se, velice nebezpečné. Kočky, psi, ptáci ani v současnosti moderní vepříci nemají potní žlázy a tím pádem nemohou svůj organismus přirozeně ochlazovat.

Sledujte své zvíře

Jak uvádí mluvčí Státní veterinární správy České republiky Josef Duben: "Každý majitel by měl dobře znát projevy a chování svého zvířete a měl by být připraven i na takové extrémní podmínky, jako jsou letní vedra."

Poznat, že se zvíře necítí dobře, je přitom poměrně snadné díky charakteristickým projevům. Například pes termoreguluje tak, že vyplázne jazyk a rychle dýchá. Čím rychleji dýchá, tím účinněji se ochlazuje a dává tak najevo, že by uvítal odpočinek ve stínu. Kočka v horku omezuje aktivitu, polehává a vyhledává stinná místa.

Drůbež se chová obdobně, schovává se do stínu a natřásá peří, aby umožnila lepší ochlazování kůže. V případě přehřátí mají ptáci přiotevřený zobák, těžko dýchají a jsou malátní.

Prevence úpalu a úžehu

Úžehu nebo úpalu můžeme předcházet především dostatečným množstvím zdravotně nezávadných tekutin. Tím není myšleno, že byste měli psovi nebo kočce kupovat balenou vodu, docela stačí voda z kohoutku, nenechávejte je ale pít z řeky, rybníka nebo louže.

Pes, kočka, pták nebo hlodavec musí pít pravidelně, snažte se tedy jejich pitný režim hlídat a pokud budou vodu odmítat, snažte se ji do nich vpravit třeba i lehkým násilím. Zvířata venčete po ránu a večer, kdy horko nedosahuje vrcholu a zvolte raději nejbližší cestu k parku, než vycházku okolo vašeho bloku.

Přehřátí předejdete i tím, že zatáhnete žaluzie nebo rolety. Klec s ptáky nikdy nevěšte na slunce, váš zpěváček možnost vyhřívat se skutečně neocení. Místnost odvětrávejte, ale pozor si dejte na průvan. Stejně jako člověk, může zvíře, které "ofoukne" nastydnout. Stejné je to i s klimatizací. Josef Duben uvádí: "Teplotní rozdíl mezi vnějším a klimatizovaným prostředím nesmí být příliš velký. Teplotní šok může způsobit například zánět spojivky či jiné zdravotní komplikace."

První pomoc

Pokud cestujete, počítejte s pravidelnými zastávkami, při nichž se zvíře může proběhnout, vyvenčit a napít. Nikdy zvíře nezavírejte v autě odstaveném na parkovišti, během několika sekund se dokáže proměnit v rozžhavenou pec. Takové případy končí přehřátím zvířete a nezřídka i jeho smrtí.

Pokud situaci podceníte a zvíře dostane teplotní šok, namočte mu packy do studené vody, chlaďte břicho a nezapomínejte na přísun tekutin a čerstvého vzduchu. Pokud se stav nezlepší, vyhledejte veterináře.

Když se jim podíváš do očí...

6. srpna 2009 v 1:07 | Terýýý [slečna domácí]
Když se podíváš do kaštánkových očí tohoto pejska...

Co v nich vidíš? - Upřímnost, oddanost, srdečnost, přátelství, podporu, lásku, klid a teplo...

Dej pejskovi své srdce a on ti dá své... kolik lidí tohle dokáže? Tvému pejskovi nezáleží na tom, jestli jsi bohatý nebo chudý, hubený nebo tlustý, chytrý nebo hloupý, hezký nebo ošklivý... má tě rád takového, jaký jsi. Umí ocenit tvou osobnost a udělat tě jedinečným... Říká se, že kdybychom psy naučili mluvit, ztratili bychom posledního věrného přítele... Prý se štěstí nedá koupit... ten, kdo to řekl zapomněl na zvířata... Pes je jediný tvoreček na světě, který má raději tvůj život, než svůj - a za záchranu tvého života obětuje ten svůj. Když je pes takový miláček, oddaný přítel, milující svého pána... jakto, že mu člověk tak ukrutně ubližuje? Tak se tedy ptám.. PROč?

© Tereza (pomipo.blog.cz)

Za červen žádný článek? Stydím se... to víte, že to napravím :-)

30. června 2009 v 13:12 | Terýýý [slečna domácí]
©" alt="[pomipo.blog.cz] ©" class="left"]
Zdravím všechny milovníky zvířátek a tohoto blogu,

jsem zpět :-). Konečně prázdniny, že? Někdo je sice má už od pátku... ale já až ode dneška... Tak teď už snad bude více času pro BOJ PROTI TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!

Video o týrání zvířat:


(děkuji Kikince)

www.svobodazvirat.cz mi poslala materiály na pomoc zastavení týrání zvířat

8. května 2009 v 15:01 | Terýýý [slečna domácí]
Všechny srdečně zdravím,

tak jsem se dočkala. Každý den jsem byla u poštovní schránky a čekala zásilku. No a předevčírem mi konečně přišla. Psala jsem na www.svobodazvirat.cz, jestli by mi neposlali nějaké letáky, že bych je ráda rozdávala... Bohužel jich je ale málo :(, to mě hrozně moc moc moc mrzí, protože jsem chtěla pomoci více... ale budu se s tím muset spokojit. Pro začátek. Jak letáčky vypadají?

Následující fota:

(dodám)

Hurá, počítač je doma a já jsem zpět :)

3. května 2009 v 17:18 | Terýýý [slečna domácí]
Tak a je to v suchu :). Už zase budu moci pokračovat v tomto bločku :). Koukala jsem na návštěvnost a chtěla bych vám mocky moc poděkovat, protože návštěvnost roste a roste. Doufám, že se máte fajn a že jste si užili ty krásný tři dny volna. Tak tedy letím něco přidat :)...

©" alt="[pomipo.blog.cz] ©" class="center"]
 
 

Reklama