- z médií

Tisícovka psů namačkaných v klecích unikla o vlas talíři

16. srpna 2011 v 10:58 | Terinka [slečna domácí]
Thajské úřady zachránily před jistou smrtí zubožené psy, kteří měli skončit jako večeře na stolech ve vietnamských a čínských restauracích. Psí maso je v těchto lokalitách oblíbenou pochoutkou a pro Thajce vítaným zdrojem přivýdělku. Za jednoho psa jsou totiž restaurace ochotny zaplatit v přepočtu až 500 korun.


sobota 13. srpna 2011, 14:42

Pašeráky s asi tisícovkou psů, namačkaných v drátěných klecích ve čtyřech kamiónech, zadrželi celníci v provincii Nakhon Phanom v severovýchodním Thajsku nedaleko hranic poté, co projeli kontrolním stanovištěm a vyrazili dolů po polní cestě v blízkosti dálnice.

Jakmile si pašeráci všimli, že je pronásleduje policie, snažili se svého nákladu zbavit. A to tak, že klece se psy začali shazovat ze stráně. Některým psům se přitom podařilo osvobodit, ale přibližně tři sta z nich počínání pašeráků nepřežilo.
Na místě policie zadržela dva Thajce a jednoho Vietnamce, kteří byli obviněni z pašování zvířat a nelegálního obchodu s nimi. Všem třem mužům hrozí až jeden rok vězení a pokuta v přepočtu asi jedenáct tisíc korun.

Zachránění psi byli převezeni do útulku, kde už by nemělo hrozit, že skončí na talíři jako něčí večeře. Guvernér provincie dokonce nechal zřídit zvláštní konto, kam mohou lidé pro zachráněná zvířata poslat peníze. Na obří zásilku psů upozornila policii skupinka místních ochránců zvířat.

Novinky.cz

Žena v Ostravě zachránila tonoucího srnce

12. června 2010 v 15:02 | Terýýý [slečna domácí]
Život srnce zachránili ve čtvrtek odpoledne hasiči z Ostravy. Zvíře se topilo v nádrži v Ostravě-Třebovicích, z vody ho vytáhla jedna z kolemjdoucích žen. Hasiči pak zvíře zahřívali.

pomipo.blog.cz ©
"Svědek, který zahlédl trápícího se tvora ve vodě, zavolal na operační středisko hasičů zhruba ve čtvrt na tři odpoledne. Na místo vyrazili profesionální hasiči z porubské stanice," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči opatrně přenesli zachráněného srnce ze zarostlého terénu na volnou plochu. Byl bez viditelných zranění, ale podchlazený a oslabený a hlavně se nemohl postavit na nohy.

pomipo.blog.cz ©
"Přikryli srnce dekou a počkali na příjezd strážníků městské policie a myslivců," dodal s tím, že srnec putoval za asistence hasičů k řece Opavě, kde byl, již viditelně odpočatý, vypuštěn do volné přírody.

Zbitý belgický ovčák přežil první noc, útočník skončil v léčebně

12. června 2010 v 14:59 | Terýýý [slečna domácí]
První noc po akutní operaci přežil belgický ovčák, kterého v pondělí večer brutálně napadl jeho majitel v pražských Vysočanech. Přesto je stav zvířete nadále velmi vážný. Policie se mezitím připravuje na výslech útočícího muže, který byl převezen do léčebny v pražských Bohnicích.

pomipo.blog.cz ©
Muž skončil ve zdravotnickém zařízení s diagnózou agresivní psychózy. Pokud by byl uznán vinným z týrání zvířat, hrozilo by mu až tříleté vězení. Důležitý tak bude výrok lékařů o tom, zda byl za své jednání odpovědný.

"Muž zatím nebyl vyslechnut, jelikož to jeho zdravotní stav neumožnil," řekla ve středu Novinkám mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Podle ní budou vyšetřovatelé pravděpodobně potřebovat znalecké posudky, které určí, zda byl muž v době útoku na zvíře příčetný. 

Podle dostupných informací se majitel o psa bez problémů staral od štěněte. Je proto možné, že za útokem stojí akutní zdravotní nebo psychické problémy. Pokud by lékaři určili, že muž nebyl příčetný, nemohl by být čin klasifikován jako týrání.

Příběh zraněného belgického ovčáka vyvolal silnou vlnu zájmu veřejnosti. Lidé nabízejí svou pomoc, úhradu léčby i to, že si psa vezmou do své péče.

"Zatím však zájemce o převzetí zvířete odmítáme, prognóza vývoje jeho zdravotního stavu je nejistá," uvedl ve středu šéf pražských městských útulků Václav Steinbauer.

Rentgen u psa odhalil několikanásobné proražení lebky, zvíře je tak stále v péči veterinářů. Má sice snahu vstát, ale je pod léky. Veterináři dávají psovi také léky pro zmírnění otoku mozku.

Muž téměř ubil svého ovčáka kladivem, veterináři bojují o jeho život

12. června 2010 v 14:55 | Terýýý [slečna domácí]
Brutální případ týrání zvířat se stal v pondělí večer v pražských Vysočanech. Muž udeřil svého psa několikrát kladivem přímo do hlavy. Odchytová služba převezla těžce zraněné zvíře do útulku, kam současně na pomoc spěchal i veterinář. Zvíře nyní bojuje o život, případ už vyšetřují policisté.
pomipo.blog.cz ©
Strážníky z odchytové služby přivolali policisté, kteří byli na místě první. V objektu v ulici Ke Klíčovu v Praze 9 našla odchytová služba černého psa uvázaného k železné tyči s rozbitou hlavou a kvílícího bolestí.

Pes byl v kritickém stavu. Jako by vycítil, že mu chceme pomoci, nebyl vůbec agresivní. Po osmé hodině večer už byl v trojském útulku na operačním sále. Kromě zvěrolékaře a sestry zůstal do noci v práci i ostatní personál útulku a všichni bojovali o život zvířete.

Lékaři zjistili v jeho hlavě asi pět děr a otok mozku. "Bojuje o život. Je to s ním tak padesát na padesát. Zdá se ale, že má chuť žít. Je to belgický ovčák, starý kolem osmi let. Kromě jiné péče dostává stále infuze a další léky," dodal vedoucí pražských městských útulků Václav Steinbauer.

Případ vyšetřuje policie z Prahy 9. "My budeme určitě dávat podnět na městskou veterinární správu s návrhem k odebrání psa majiteli," uvedl vedoucí útulků.

"Léčba není jednoduchá a zatím přesáhla asi deset tisíc korun. Zraněný pes podstoupil veškerá vyšetření, včetně rentgenu. Úsilí lidí ale nikdo nezaplatí, jejich obětavost a nasazení je fakt velké," míní Václav Steinbauer.

Kočka uvízla půlkou těla v okně, zachránce vyšplhal a vysvobodil ji

12. června 2010 v 14:33 | Terýýý [slečna domácí]
Desítky kolemjdoucích se ve středu scházely na ulici před domem v rumunské Bukurešti, v jehož okně uvízla kočka. Okno bylo částečně otevřené ve ventilační poloze a kočka se v něm zachytila tak nešťastně, že přední polovinou těla visela do bytu a zadní nohy jí koukaly ven. Sama se přitom nemohla dostat ani na jednu stranu. V pravou chvíli však přispěchal hrdina, který zvíře vysvobodil.

pomipo.blog.cz ©
Její bezvýsledné snažení o osvobození ji po chvíli vyčerpalo a zvíře působilo zcela odevzdaným dojmem.

Kočičí drama v Rumunsku sledovaly hloučky lidí, ale nikdo se jí neodvážil jakkoli pomoci. Většina přihlížejících vypadala zděšeně a bála se, aby se černobílé kočce nic nestalo. Někteří však neváhali vytáhnout své mobilní telefony a digitální fotoaparáty a nezvyklou situaci si zaznamenat.

Po dlouhých minutách trápení se však přece jen neznámý zachránce našel. Neváhal vyšplhat po reklamních poutačích do druhého patra domu a vyčerpanou kočku vysvobodit.

Děti ubily v košické zoo tučňáka darovaného z Prahy

14. května 2010 v 13:15 | Terýýý [slečna domácí]

Děti ubily v košické zoo tučňáka darovaného z Prahy

Skupina školáků ubila v košické zoologické zahradě kameny tučňáka, který patřil do skupiny dvanácti tučňáků přivezených v roce 2008 z pražské ZOO a z dánského Allborgu. Dnes už žijí jen tři tučňáci.

pomipo.blog.cz ©

Romové ze Slovenska umlátili koně holemi

4. listopadu 2009 v 16:08 | Terýýý [slečna domácí]

Romové ze Slovenska umlátili koně holemi

Na internetu koluje video, na němž Romové z východního Slovenska mlátí holemi koně, až padne na zem, a tam ho utlučou. Podle serveru tvnoviny.sk jsou záběry pořízené pravděpodobně v obci Rudňany. Podle veterinářů je tento postup nezákonný.

Na východním Slovensku Romové často kupují koně na maso. Místo aby koně odvedli na jatka, pořádají tyto svérázné zabijačky.

Na videu je vidět, jak dva Romové drží koně, zakrývají mu oči rukama a uklidňují ho. Třetí Rom zvíře zabije úderem hole, nebo sekyry. Další video bylo pořízeno pravděpodobně v obci Rakúsy. Romové zde uvázali koně za nohu ke kůlu, bili ho holemi, až klesl na zem.

Podle veterinářky Moniky Kurucové způsob zabíjení zvířat upravuje zákon. "V zákonu je jasně uvedeno, že zvíře musí být usmrceno humánním způsobem a nesmí trpět," řekla veterinářka ze Spišské Nové Vsi.

Nahrávky už mají v rukou policisté. "Ve lhůtě třiceti dní rozhodneme ve spolupráci s veterináři, zda šlo o přestupek, trestný čin nebo věc bude odmítnuta," uvedla mluvčí košické policie Jana Demjanovičová.

Hrůza! Znásilnil pitbulla!

7. srpna 2009 v 11:04 | Terýýý [slečna domácí]

Hrůza! Znásilnil pitbulla!

NEW JERSEY - Nepochopitelný případ týrání zvířat se udál v americkém státě New Jersey. Policisté zde objevili 10měsíční štěně pitbulla, které znásilnil neznámý zoofil!

Z deníku šíp:

Fenka trpí vnitřním krvácením a je po útoku zcela apatická. "Byla tak traumatizovaná, že ani nechtěla vstát," popisuje Rosanne Trezza z organizace ochránců zvířat AHS: "Nechodila, jen ležela."

Podle této organizace prý znásilnění psa viděly dvě ženy, odmítly ale svědčit. Ochránci vypsali odměnu 5000 dolarů (přes 100 tisíc Kč za nalezení a usvědčení pachatele. Zároveň také pro fenku, která žila na ulici, hledají nový domov.

Klisna Krida a její smutný osud

7. srpna 2009 v 11:02 | Terýýý [slečna domácí]
Vítejte u Kridy. Krida byla náhodou objevena a následně odkoupena místními lidmi na jedné vesnici, a to čistě ze soucitu, protože její zdravotní stav do budoucna nedovoluje ji nějak využití. Veterinář umístil její věk někam mezi 14-18 let. Podle známek patrných na jejím těle je pravděpodobné, že celý svůj dosavadní život žila Krida v uzavřeném prostoru, uvázaná nakrátko se skloněnou hlavou. Následkem toho dnes nemůže zvednout hlavu více, než jak je patrné na fotografii. Mimo toho trpěla v době odkoupení silnou podvýživou, svrabem, kožními plísněmi, na těle měla otevřené rány a proleženiny. Chudáček malý viďte????

Zabil psa jen proto aby uspokojil své chuťové buňky

7. srpna 2009 v 10:58 | Terýýý [slečna domácí]

Zabil psa jen proto aby uspokojil své chuťové buňky

Případ vyšetřuje zlínská policie.

K odhalení čtyřiašedesáti­letého muže pomohl až poslední případ ztraceného psa. "Filípek se nám zatoulal v sobotu odpoledne. Hned jsem se vydal ho hledat. Dostal jsem se až ke garáži pana Jaši, o němž se ve vztahu k psům po dědině už dlouho vypráví všelijaké řeči. Z garáže se ozýval podezřelý rámus, vtrhnul jsem tam a na ten pohled do smrti nezapomenu. Stál tam úplně opilý Jaša a za ním na háku visel zakrvácený Filípek. Hystericky se smál a povídá mi - no bóže, pes - v první chvíli jsem ho chtěl zabít, úplně jsem se tam složil," se slzami v očích ze sebe souká majitel psa, Alois Klačánek.

Incident nahlásil policii v sobotu kolem šesté hodiny odpoledne třiasedmdesátiletý muž. "Ten si nejdříve myslel, že se mu jeho šestiletý voříšek zatoulal. Později se ale od svědků dozvěděl šokující zprávu. Psa odvlekl a zabil jeden z místních obyvatel," sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Po tomto zjištění byl majitel voříška v takovém šoku, že nebyl schopný dalšího šetření. Na místo vyšetřování proto policisté vzali jeho vnuka. "Zjistili jsme, že k tomuto případu opravdu došlo. Muž, který psa zabil, byl zřejmě pod vlivem alkoholu Dechovou zkoušku odmítl, ale ke všemu se přiznal. Psa prý zabil železnou tyčí," podotkla mluvčí.

Hlídka vše zadokumentovala a vyžádala si odbornou zprávu od veterináře. "Torzo pejska jsme poslali na speciální pitvu, ta by měla prokázat, zda byl pes stáhnut z kůže ještě zaživa. V takovém případě by muži hrozil až jednoletý trest. Šokující je, že podezřelý se sám přiznal, že psí maso chtěl použít ke konzumaci," potvrdila Bartíková. "Na základě ní se rozhodne, jestli bude muž potrestán za přestupek nebo za trestný čin. O ten by šlo v případě, že by muž psa týral," vysvětlila Bartíková. Dodala, že policisté, který případ prošetřují se s něčím podobným ještě nesetkala.

Sádlo pro astmatika

Manželka řezníka Jaši: "Ten pes tu lítal bez jakéhokoliv dozoru, chtěli jsme jeho sádlo dát panu Klačánkovi, protože má vnuka astmatika," rychle ze sebe vychrlila žena a zabouchla za sebou dveře.

"Jaša se už mnohokrát chlubil, že zabil psa, a že psí maso je výborné. Bral jsem to jako vtip, ale už tomu začínám věřit," sdělil v Lukově jeden starší muž, který však nechtěl prozradit své jméno. Podle dalších výpovědí místních pořádá bývalý řezník každou středu na dvorku soukromé zabíjačky. Policie nyní prověřuje, zda při nich postupoval v souladu s hygienickými normami.

Třiasedmdesátiletí manželé Klačánkovi jsou z činu jejich souseda zdrceni. "Chodil k nám pravidelně na nejrůznější oslavy, když měl manžel sedmdesátiny, složil mu dokonce oslavnou báseň, nechápu, jak nám teď mohl provést takovou zrůdnost. Filípka jsme měli od sťěňátka, byl doslova jako člen naší rodiny, nikdy nikomu neublížil, chodily si s ním hrát i cizí děti," líčí uplakaná Jarmila Klačánková. "Já už toho člověka nechci nikdy vidět, pro mě je to normální bezcitný vrah," uzavírá zdrcený Alois Klačánek a bezmocně hladí prázdný psí pelíšek.

DRASTICKÁ FOTOGALERIE !

 
 

Reklama